مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» نحوه راه اندازی تگ پروداکت در اینستاگرام

نحوه راه اندازی تگ پروداکت در اینستاگرام

نحوه راه اندازی تگ پروداکت در اینستاگرام در سال های گذشته اگر کسی نام اینستاگرام را می شنید، این برنامه به عنوان برنامه ای برای تفریح و سرگرمی و وقت گذراندن در آن، معرفی می شد ولی اکنون اینگونه نیست و از وقتی که توسط فیسبوک خریداری شد، کارهای تجاری زیادی در آن رونق گرفت و اکنون یکی از برنامه هایی ست که بیشتر مردم در آن کسب و کار خوبی به راه انداخته و کلی درآمد از این راه کسب می کنند. این باعث شد که کاربرانی زیادی به این فکر بیفتند که می توانند از طریق اینستاگرام کالاهای خود را بفروش برسانند و هر روزه با بالا رفتن کاربران اینستاگرام، این اپ پرطرفدار قابلیت ها و امکانات زیادی به برنامه ی خود افزوده است. حال در اینجا می خواهیم یکی از امکانات پرکاربرد را برای شما توضیح دهیم.


قابلیت فعال سازی تگ قیمت در اینستاگرام باعث می شود که کاربران به جای اینکه بعد از دیدن عکس کالایی و ارجاع آنها به سایت یا کانال تلگرام، بتوانند مستقیما از همین جا خرید خود را انجام دهند. تگ قیمت، کلیه ی اطلاعاتی که کاربر در مورد کالایی لازم دارد را برای او به نمایش در می آورد. با ما همراه باشید تا نحوه ی فعال سازی تگ قیمت را به شما آموزش دهیم.


برای مشاهده یک آموزش کامل در مورد راه اندازی امکان تگ پروداکت یا فروشگاه اینستاگرامی کلیک کنید.


https://www.marketerha.com/instagram-store-launch-tutorial/چگونه تگ خرید را در اینستاگرام فعال نماییم؟


کاربرانی که یک فروشگاه اینترنتی از طریق اینستاگرام دارند و کالایی را عرضه می کنند که حالت فیزیکی دارد، به راحتی می توانند بر روی آن، تگ خرید را فعال نموده و با این کار، باعث راحتی خرید مشتریان خود شوند. در این حالت مشتری می تواند بر روی تگ خرید زده و وارد صفحه ی محصول شود و مستقیم وارد سایت شده، خرید خود را انجام دهد. این قابلیت شامل کالاهای فیزیکی می باشد و کاربری که از طریق اینستاگرام کارهای خدماتی و … انجام می دهد نمی تواند از تگ خرید استفاده نماید زیرا در قیمت گذاری فعالیت های دیگر چیزهای دیگری دخل و تصرف دارد. این اطمینان به شما داده می شود برای کالای فیزیکی با زدن بر روی تگ خرید، تمام اطلاعات مربوط به آن محصول بالا آمده و با کلیک بعدی به سایت رفته و به صورت آنلاین خرید خود را تکمیل نمایید.


قابل توجه است به دلیل اینکه این قابلیت توسط فیسبوک به اینستاگرام افزوده شده است، ما باید کلیه ی مواردی را که لازم است، رعایت کنیم تا قوانین و مقررات این دو شبکه، را زیر پا نگذاشته باشیم و بتوانیم فروشگاه خود را دایر کنیم. مورد قابل توجه دیگر این است که باید محل کسب و کارمان نیز در کشورهایی که توسط این دو تایید می شوند، باشد ولی نگران نباشید بیشتر مشکلات قابل حل است.جهت فعال سازی یک فروشگاه در اینستاگرام چه کارهایی باید انجام داد؟


وقتی شروع به فعالیت در یک فروشگاه اینستاگرامی می کنیم و می خواهیم تگ خرید را فعال کنیم باید موارد زیر انجام شود:


اول از همه آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

باید در اینستاگرام یک حساب کاربری داشته باشید و آن را به صفحه ی تجاری تبدیل نمایید.

حساب تجاری در فیسبوک نیز داشته باشید.

در فیسبوک برای کسب و کار خود صفحه ای ایجاد کنید.

فروشگاه اینترنتی جهت ارجاع مشتریان از طریق پست اینستاگرام به آن ایجاد کنید.

اینستاگرام باید شما را، جهت تبدیل شدن به فروشگاه اینستاگرام و فعال نمودن تگ خرید، تایید نماید.

برای تبدیل شدن به فروشگاه اینستاگرام باید موارد زیر را انجام دهید:


ابتدا وارد اینستاگرام خود شوید. در مرحله ی بعدی در فیسبوک با حساب کاربری تجاری خود وارد شوید. این کار را با کامپیوتر انجام دهید و همچنین سایت تان را در صفحه ی دیگری از مرور گر باز کنید. و وقتی این سه کار را انجام دادید، باید با صبر و حوصله مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.مرحله ی اول: آماده‌سازی حساب کاربری اینستاگرام


اولین کاری که انجام می دهید این است که به حساب کاربری خود در اینستاگرام بروید و اگر صفحه ای تجاری دارید آن را به حالت صفحه ی شخصی تبدیل کنید منظور ما صفحه خصوصی نیست. یعنی از حالت business profile به حالت personal profile تغییر دهید. بعد یکی یکی مراحل زیر را طی کنید.


ابتدا وارد پروفایل خود در اینستاگرام شده و بعد از آن به بخش تنظیمات بروید.


در قسمت پایین تنظیمات، اگر بر روی Switch Back to Personal Account بزنید، حساب کاربری شما به صورت پروفایل شخصی تغییر حالت می دهد.


وقتی حسابی را از حالت تجاری به شخصی تغییر می دهیم، کلیه ی اطلاعات مربوط به insights اینستاگرام پاک می شود، پس قبل از این تغییر ، از اطلاعات خود اسکرین شات گرفته، زیرا دسترسی به این اطلاعات غیر ممکن است. در حالت بعدی یعنی تغییر اکانت به حالت تجاری نیز این اتفاق می افتد، و دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نیست.مرحله ی دوم: افزودن صفحه به اکانت تجاری فیسبوک


وقتی می خواهید فروشگاه اینستاگرام خود را راه اندازی کنید، همانطور که در قبل گفتیم باید صفحه ای تجاری در فیسبوک داشته باشید، برخی کاربران ندانسته، صفحه ای غیر تجاری را معرفی می کنند که این صفحه تایید نمی شود و اگر هم تایید شود بعدا برای آنها مشکلاتی بوجود می آید. برای افزودن صفحه به بخش تجاری فیسبوک، به اکانت فیسبوک تان بروید و آدرس business.Facebook.com را زده و به آن وارد شوید.


حالا یکی از صفحه های تجاری خود را کلیک کنید و اگر صفحه ای ندارید بر روی گزینه ی Create a New Page بزنید و صفحه ای جدید برای خود ساخته و بعد از وارد کردن اطلاعات مربوط به کسب و کارتان، این مرحله را نیز به پایان رسانده اید.مرحله ی سوم:تغییر حالت پروفایل اینستاگرام به صفحه ی تجاری


حالا مجددا صفحه ی اینستاگرام خود را به به صفحه ی تجاری بازگردانید و با وارد شدن به بخش تنظیمات و لمس Switch to Business Profile ، به اکانت فیسبوک حود متصل شوید.


بعد از چند ثانیه در قسمت Connect to Facebook page صفحه فیسبوک به اکانت اینستاگرام وصل می شود. حالا صفحه ای که در مرحله ی قبل به بخش تجاری فیسبوک (Facebook Business) اضافه نمودید را انتخاب نمایید.


در اینجا باید شماره خود را وارد نمایید و با این کار صفحه ای تجاری ایجاد کرده اید. فقط نکته قابل ذکر در اینجا این است که اگر تمایلی به نمایان شدن شماره خود ندارید، وقتی این مرحله تمام شد، به قسمت اطلاعات تماس رفته و آن را غیرفعال کنید.


https://ounternet.com/Blog/blog-socialmedia-instagram-product-tag/


مرحله ی چهارم: افزودن پروفایل اینستاگرام به قسمت تجاری فیسبوک


به اکانت فیسبوک خود بروید و به قسمت تنظیمات فیسبوک وارد شوید.

در قسمت چپ منویی وجود دارد که باید گزینه ی Accounts را پیدا کنید و با لمس Instagram accounts می‌توان حساب کاربری اینستاگرام را اضافه کرد. حالا بر روی Add بزنید و پروفایل اینستاگرام خود را به اینجا بیاورید.


فقط بعد از زدن نام کاربری، رمز عبور اینستاگرام خود وارد نموده تا این مرحله هم به پایان برسد . اطلاعات خواسته شده را می توانید تکمیل کنید و اگر تمایلی نداشتید بر روی Skip بزنید.


مرحله پنجم: افزودن کالا و محصولات به فیسبوک


حالا تازه کار ما برای فروشگاه اینستاگرام خود شروع شده است. برای اضافه کردن قابلیت تگ خرید، باید ابتدا یک بروشور از کالاهای خود در فیسبوک تهیه کنید که برای این کار باید در قسمت منوی بالایی در فیسبوک گزینه ی Catalogues زیر قسمت Assets را انتخاب نمایید.مرحله ششم: باید فروشگاه اینستاگرام تایید شود!


وقتی شما محصول خود را وارد کردید و پروفایل شما برای ایجاد تگ خرید در اینستاگرام به فیسبوک متصل گردید، اینستاگرام شروع به چک و بررسی فروشگاه شما کرده و این کار معمولا چند روزی به طول می انجامد، پس صبور باشید تا فروشگاه اینستاگرام شما تایید شود.


در این قسمت دو حالت وجود دارد یا اینستاگرام تاییدتان می کند و یا نه! در قسمت نوتیفیکیشن، پیام یا درخواست عدم تایید را برای شما ارسال کرده و دلیل عدم تایید را اعلام می کند ولی اگر این پیام را دریافت نکرده اید احتمال در حال بررسی بودن فروشگاه اینستاگرام شما زیاد است و اگر می خواهید متوجه این امر شوید به بخش تنظیمات رفته و گزینه ی Shopping option را پیدا کنید، اگر تگ خرید شما تایید شده باشد، در اینجا نیز فعال است و در صورتی که هنوز این گزینه قابل مشاهده نیست و پیام عدم تایید را هم نگرفته اید، پس فروشگاه شما در حال بررسی است و کمی بیشتر منتظر بمانید.


منبع: kookmobile

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده